5500BL15U0100E
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
5500BL15U0100E
Manufacturer
Johanson Technology
Package / Case
0805 (2012 Metric), 6 PC Pad
Datasheet
Download
Description
BALUN 3-8GHZ 50/100 0805 6 PCPAD
Manufacturer :
Johanson Technology
Product Category :
Balun
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Case Code (Imperial) :
Phase Difference :
Frequency Range :
3GHz~8GHz
Package / Case :
0805 (2012 Metric), 6 PC Pad
Insertion Loss (Max) :
1.8dB
Impedance :
100Ohm
Frequency :
5.5GHz
Min Operating Temperature :
-40°C
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mount :
Surface Mount
Factory Lead Time :
11 Weeks
Return Loss-Min :
9.5dB
Impedance - Unbalanced/Balanced :
50 / 100Ohm
Mounting Type :
Surface Mount
Composition :
Ceramic
Insertion Loss (dB) :
1.8 dB
Case Code (Metric) :
Max Operating Temperature :
85°C