334K250RA4-FA
Mfr.Part #
334K250RA4-FA
Manufacturer
Quantic™ Paktron
Package / Case
Radial
Description
CAPACITOR MLP 0.33UF 250V RADIAL
Manufacturer :
Quantic™ Paktron
Product Category :
Film Capacitors
Dielectric Material :
Polyester, Metallized
Tolerance :
±10%
Termination :
PC Pins
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Voltage Rating - AC :
160V
Package / Case :
Radial
Ratings :
Height - Seated (Max) :
0.331" (8.40mm)
Capacitance :
0.33 µF
Applications :
EMI, RFI Suppression; High Pulse, DV/DT
Voltage Rating - DC :
250V
Package :
Bulk
ESR (Equivalent Series Resistance) :
6 mOhms
Product Status :
Active
Features :
Low ESR, High Temperature
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Size / Dimension :
0.449" L x 0.248" W (11.40mm x 6.30mm)
Series :
Angstor?
Datasheets
334K250RA4-FA
Quantic™ Paktron 334K250RA4-FA
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAPACITOR MLP 0.47UF 250V RADIAL
    CAPACITOR MLP 0.22UF 100V RADIAL
    CAPACITOR MLP 0.1UF 250V RADIAL
    CAPACITOR MLP 0.47UF 100V RADIAL