3.0SMCJ78A
Mfr.Part #
3.0SMCJ78A
Manufacturer
Rectron USA
Description
TVS DIODE 93.2VWM 126VC DO214AB
Manufacturer :
Rectron USA
Product Category :
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
126V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
22.8A
Power Line Protection :
No
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Mounting Type :
Surface Mount
Applications :
GENERAL PURPOSE
Factory Lead Time :
6 Weeks
Unidirectional Channels :
1
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Type :
Zener
Voltage - Breakdown (Min) :
86.7V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
78V
Power - Peak Pulse :
3000W 3kW