2SEPC820MD+TSS
Mfr.Part #
2SEPC820MD+TSS
Description
CAP ALUM POLY 820UF 20% 2.5V T/H
Capacitance :
820µF
Number of Pins :
7
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Diameter :
8mm
Size / Dimension :
0.315Dia 8.00mm
Voltage :
2.5V
Lead Pitch :
3.5mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Ripple Current @ High Frequency :
5.3A @ 100kHz
Tolerance :
±20%
Ripple Current :
5.3A
Voltage - Rated DC :
2.5V
Lead Spacing :
0.138 3.50mm
Dissipation Factor :
10 %
ESR (Equivalent Series Resistance) :
8mOhm
Packing Method :
Box
Polarity :
POLARIZED
Lifetime @ Temp :
5000 Hrs @ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency :
265mA @ 120Hz
Height Seated (Max) :
0.276 7.00mm
Dielectric Material :
Aluminum
Datasheets
2SEPC820MD+TSS
Introducing Aluminum - Polymer Capacitors Panasonic 2SEPC820MD+TSS from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Pins:7, Operating Temperature:-55°C~105°C, Number of Terminations:2, Package / Case:Radial, Can, Voltage:2.5V, Type:Polymer, Mounting Type:Through Hole, 2SEPC820MD+TSS pinout, 2SEPC820MD+TSS datasheet PDF, 2SEPC820MD+TSS amp .Beyond Aluminum - Polymer Capacitors Panasonic 2SEPC820MD+TSS ,we also offer PCS1A330MCL1GS, EEF-CX0J101R, 10SVP47M, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Panasonic 2SEPC820MD+TSS
820μF ±20% Radial, Can 0.276 7.00mm Tape & Box (TB) 8mOhm OS-CON™, SEPC Through Hole Polymer General Purpose