2BZX84C30
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2BZX84C30
Manufacturer
Diotec Semiconductor
Description
ZENER SOT-23 30V 0.3W 5%
Manufacturer :
Diotec Semiconductor
Product Category :
Diodes - Zener - Arrays
Working Test Current :
2 mA
ECCN Code :
EAR99
Terminal Form :
Gull wing
HTS Code :
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Diode Type :
ZENER DIODE
Diode Element Material :
SILICON
Dynamic Impedance-Max :
80 Ω
Pin Count :
3
Number of Terminals :
3
Number of Elements :
2
Power Dissipation-Max :
0.3 W
Surface Mount :
yes
Qualification Status :
Not Qualified
Voltage Tol-Max :
5%