2BZX84C16
Mfr.Part #
2BZX84C16
Description
ZENER SOT-23 16V 0.3W 5%
Compliant
Surface Mount :
yes
Dynamic Impedance-Max :
40 Ω
Number of Terminals :
Not Qualified
Configuration :
COMMON ANODE, 2 ELEMENTS
Working Test Current :
5 mA
Voltage Tol-Max :
5%
Unidirectional
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Diode Element Material :
SILICON
Power Dissipation-Max :
0.3 W