25TQC15MYFB
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
25TQC15MYFB
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
1411 (3528 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT POLY 15UF 25V 1411
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Tantalum - Polymer Capacitors
Tan Delta :
0.1
Dissipation Factor :
10 %
Depth :
2.8mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±20%
Capacitance :
15μF
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Radiation Hardening :
No
Dielectric Material :
Tantalum
Mount :
Surface Mount
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Height :
1.9mm
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Termination :
SMD/SMT
Life (Hours) :
2000 hours
Factory Lead Time :
14 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
GENERAL PURPOSE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Number of Pins :
2
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100mOhm @ 100kHz
Manufacturer Size Code :
B2
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
REACH SVHC :
No SVHC
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Number of Terminations :
2
Lead Free :
Lead Free
Leakage Current :
112.5μA
Polarity :
Polar
Package / Case :
1411 (3528 Metric)
Series :
POSCAP™ TQC
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated DC :
25V
Type :
Molded
Case Code (Metric) :
Voltage :
25V
Ripple Current :
900mA
Mounting Type :
Surface Mount
Published :
Datasheets
25TQC15MYFB
Introducing Tantalum - Polymer Capacitors Panasonic 25TQC15MYFB from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~105°C, Number of Pins:2, Number of Terminations:2, Package / Case:1411 (3528 Metric), Type:Molded, Voltage:25V, Mounting Type:Surface Mount, 25TQC15MYFB pinout, 25TQC15MYFB datasheet PDF, 25TQC15MYFB amp .Beyond Tantalum - Polymer Capacitors Panasonic 25TQC15MYFB ,we also offer T520A107M006ATE045, F381A226MSA, TCJA107M004R0200, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.