1812SC471MAT3A
Mfr.Part #
1812SC471MAT3A
Description
CAP CER 470PF 1.5KV X7R 1812
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
Capacitance :
470pF
Tolerance :
±20%
Thickness (Max) :
0.071 1.80mm
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1812SC471MAT3A
KYOCERA AVX 1812SC471MAT3A
470pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812SC471MAT3A\SB Overview
This device's program size/dimension is 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1812SC471MAT3A\SB Features
a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm