1812SC332MAT3A\SB
Mfr.Part #
1812SC332MAT3A\SB
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Description
CAP CER 3300PF 1.5KV X7R 1812
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Ceramic Capacitors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
X7R
Capacitance :
3300pF
Published :
Thickness (Max) :
0.087 2.20mm
Feature :
High Voltage
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
1812SC332MAT3A\SB
KYOCERA AVX 1812SC332MAT3A\SB
3300pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812SC332MAT3A\SB Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is X7R.
1812SC332MAT3A\SB Features
a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm