1812JA101KAT1A\SB
Mfr.Part #
1812JA101KAT1A\SB
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Description
CAP CER 100PF 4KV C0G/NP0 1812
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Ceramic Capacitors
Capacitance :
100pF
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
Thickness (Max) :
0.087 2.20mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Tolerance :
±10%
Feature :
High Voltage
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Voltage - Rated :
4000V 4kV
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Datasheets
1812JA101KAT1A\SB
KYOCERA AVX 1812JA101KAT1A\SB
100pF 4000V 4kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812JA101KAT1A\SB Overview
A 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.
1812JA101KAT1A\SB Features
a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm