1812GA820JAT1A
Mfr.Part #
1812GA820JAT1A
Description
CAP CER 82PF 2KV NP0 1812
Depth :
3.2mm
Height :
2.54mm
Tolerance :
±5%
Thickness :
2.54mm
Thickness (Max) :
0.087 2.20mm
Length :
4.6mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
JESD-609 Code :
e3
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Capacitance :
82pF
Multilayer :
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
Voltage - Rated DC :
2kV
Number of Pins :
2
Factory Lead Time :
11 Weeks
Datasheets
1812GA820JAT1A
KYOCERA AVX 1812GA820JAT1A
82pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C 2 Terminations High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812GA820JAT1A Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.Ceramic capacitor runs on voltage of 2kV - Rated DC.
1812GA820JAT1A Features
a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 2kV