1812D682J101KHT
Mfr.Part #
1812D682J101KHT
Manufacturer
Knowles Precision
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Description
CAP CER 6800PF 100V C0G/NP0 1812
Manufacturer :
Knowles Precision
Product Category :
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
11 Weeks
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Feature :
High Temperature
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.180Lx0.125W 4.57mmx3.18mm
Tolerance :
±5%
Applications :
GENERAL PURPOSE
Thickness (Max) :
0.065 1.65mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
6800pF
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated :
100V
Datasheets
1812D682J101KHT
Knowles Precision 1812D682J101KHT
6800pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.180Lx0.125W 4.57mmx3.18mm -55°C~200°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812D682J101KHT Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.180Lx0.125W 4.57mmx3.18mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.
1812D682J101KHT Features
a size/dimension of 0.180Lx0.125W 4.57mmx3.18mm