1812AA202KAT1A
Mfr.Part #
1812AA202KAT1A
Description
CAP CER 2000PF 1KV NP0 1812
Tolerance :
±10%
Thickness :
2.54mm
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
Depth :
3.2mm
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
4.5mm
Packing Method :
TR, 7 INCH
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1000V
Thickness (Max) :
0.087 2.20mm
GENERAL PURPOSE
Height :
2.54mm
Voltage - Rated DC :
1kV
Lead Free :
Lead Free
Number of Pins :
Capacitance :
2000pF
Datasheets
1812AA202KAT1A
KYOCERA AVX 1812AA202KAT1A
2000pF Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C 2 Terminations High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812AA202KAT1A Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 1kV, it can operate.
1812AA202KAT1A Features
a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 1kV