1800BL18B200E
Mfr.Part #
1800BL18B200E
Manufacturer
Johanson Technology
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
BALUN 1.7GHZ-1.9GHZ 50/200 1206
Manufacturer :
Johanson Technology
Product Category :
Balun
Composition :
Ceramic
Min Operating Temperature :
-40°C
Frequency :
1.8GHz
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Phase Difference :
Insertion Loss (Max) :
0.8dB
Series :
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Case Code (Imperial) :
Return Loss-Min :
9.5dB
Case Code (Metric) :
Mount :
Surface Mount
Insertion Loss (dB) :
0.85 dB
Max Operating Temperature :
85°C
Frequency Range :
1.7GHz~1.9GHz
Packaging :
Cut Tape (CT)
Termination :
SMD/SMT
Mounting Type :
Surface Mount
Impedance :
200Ohm
Impedance - Unbalanced/Balanced :
50 / 200Ohm