125CH-C1-02
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
125CH-C1-02
Manufacturer
Adam Tech
Description
CONN RCPT HSG 2POS 1.25MM
Manufacturer :
Adam Tech
Product Category :
Rectangular Connector Housings
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Packaging :
Bulk
Connector Type :
Receptacle
Number of Positions :
2
Note :
Contacts Not Included
Contact Termination :
Crimp
Number of Rows :
1
Color :
Beige
Pitch :
0.049 1.25mm
Fastening Type :
Friction Lock
Contact Type :
Female Socket
Series :
125CH
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
125CH-C1-02
1 Rows Receptacle Bulk Beige 2 Positions Free Hanging (In-Line) Female Socket Crimp 125CH