10TVE150ML
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
10TVE150ML
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT POLY 150UF 10V 2917
Stock
909
In Stock :
909
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Tantalum - Polymer Capacitors
Leakage Current :
0.15mA
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code :
D3L
Width :
4.3mm
Mounting Type :
Surface Mount
Feature :
GENERAL PURPOSE
Polarity :
POLARIZED
ECCN Code :
EAR99
Length :
7.3mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
2017
Capacitance :
150µF
Height Seated (Max) :
0.118 3.00mm
Terminal Shape :
J BEND
ESR (Equivalent Series Resistance) :
25mOhm @ 100kHz
Lead Free :
Lead Free
Mount :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated DC :
10V
Case Code (Metric) :
7343
Dielectric Material :
TANTALUM (SOLID POLYMER)
REACH SVHC :
No SVHC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
5 (48 Hours)
Life (Hours) :
1000 hours
Tan Delta :
0.1
HTS Code :
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Series :
POSCAP™ TV
Number of Terminations :
2
Ripple Current :
2400mA
Type :
Molded
Factory Lead Time :
14 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
Packing Method :
TR
Tolerance :
±20%