10TCE330M
Mfr.Part #
10TCE330M
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Description
CAP TANT POLY 330UF 10V 2917
Stock
1
In Stock :
1
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Tantalum - Polymer Capacitors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
GENERAL PURPOSE
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 125°C
Series :
POSCAP™ TC
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±20%
Mounting Type :
Surface Mount
Manufacturer Size Code :
D4
Case Code (Imperial) :
2917
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Case Code (Metric) :
7343
Capacitance :
330µF
Type :
Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) :
25mOhm @ 100kHz
Life (Hours) :
1000 hours
Packaging :
Tape and Reel (TR)
REACH SVHC :
Unknown
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Dielectric Material :
TANTALUM (SOLID POLYMER)
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Height Seated (Max) :
0.157 4.00mm
Voltage - Rated DC :
10V