100SXE18M
Mfr.Part #
100SXE18M
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
Radial, Can
Datasheet
Download
Description
CAP ALUM POLY 18UF 20% 100V T/H
Stock
173
In Stock :
173
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Aluminum - Polymer Capacitors
Packaging :
Bulk
Capacitance :
18µF
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Voltage - Rated :
100V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Ripple Current @ High Frequency :
3A @ 100kHz
Mounting Type :
Through Hole
ESR (Equivalent Series Resistance) :
30mOhm
Package / Case :
Radial, Can
Factory Lead Time :
10 Weeks
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 125°C
Height Seated (Max) :
0.512 13.00mm
Size / Dimension :
0.394Dia 10.00mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Ripple Current @ Low Frequency :
150mA @ 120Hz
Voltage - Rated DC :
100V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Series :
OS-CON™, SXE
Type :
Polymer
Datasheets
100SXE18M
Panasonic 100SXE18M
18μF ±20% Radial, Can 0.512 13.00mm Bulk 30mOhm OS-CON™, SXE Through Hole Polymer General Purpose