1.5KE250AHA0G
Mfr.Part #
1.5KE250AHA0G
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
Description
TVS DIODE 214VWM 344VC DO201
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
Product Category :
Series :
Automotive, AEC-Q101, 1.5KE
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
214V
Applications :
Automotive
Mounting Type :
Through Hole
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
344V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Supplier Device Package :
DO-201
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
4.5A
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Power Line Protection :
No
Voltage - Breakdown (Min) :
237V