050R7-102B
Mfr.Part #
050R7-102B
Manufacturer
Parlex Corp.
Description
CABLE FFC 7POS 0.50MM 4"
Manufacturer :
Parlex Corp.
Product Category :
Length :
4.000 101.60mm
Factory Lead Time :
6 Weeks
Cable Type :
FFC, FPC
Termination Style :
Top on Both Sides, Backers on Both Sides
Pitch :
0.020 0.50mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Number of Pins :
7
Published :
Wire/Cable Type :
Flat Flex
Length - Exposed Ends :
0.140 3.56mm