050R12-76B
Mfr.Part #
050R12-76B
Manufacturer
Parlex Corp.
Description
CABLE FFC 12POS 0.50MM 3"
Manufacturer :
Parlex Corp.
Product Category :
Published :
Wire/Cable Type :
Flat Flex
Length :
3.000 76.20mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
6 Weeks
Termination Style :
Top on Both Sides, Backers on Both Sides
RoHS Status :
RoHS Compliant
Cable Type :
FFC, FPC
Pitch :
0.020 0.50mm
Length - Exposed Ends :
0.140 3.56mm