050R13-76B
Mfr.Part #
050R13-76B
Manufacturer
Parlex Corp.
Description
CABLE FFC 13POS 0.50MM 3"
Stock
106
In Stock :
106
Manufacturer :
Parlex Corp.
Product Category :
Cable Type :
FFC, FPC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Number of Conductors :
13
RoHS Status :
RoHS Compliant
Wire/Cable Type :
Flat Flex
Termination Style :
Top on Both Sides, Backers on Both Sides
Pitch :
0.020 0.50mm
Length :
3.000 76.20mm
Factory Lead Time :
6 Weeks
Length - Exposed Ends :
0.140 3.56mm