050R24-51B
Mfr.Part #
050R24-51B
Manufacturer
Parlex Corp.
Description
CABLE FFC 24POS 0.50MM 2"
Manufacturer :
Parlex Corp.
Product Category :
Wire/Cable Type :
Flat Flex
Factory Lead Time :
6 Weeks
Termination Style :
Top on Both Sides, Backers on Both Sides
Cable Type :
FFC, FPC
Pitch :
0.020 0.50mm
Length - Exposed Ends :
0.140 3.56mm
Number of Pins :
24
Published :
Number of Conductors :
24
RoHS Status :
RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Length :
2.000 50.80mm