YK5121833000G
Mfr.Part #
YK5121833000G
Description
CONN BARRIER STRP 18CIRC 0.374"
Pitch :
0.374 9.50mm
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Current Rating (Amps) :
30A
Voltage - Rated :
300V
Number of Circuits :
18
Datasheets
YK5121833000G
Bulk 1 Rows Chassis, Panel Barrier Block Solder Eyelets YK512 0.374 9.50mm 2 Wall (Dual) 18 Circuits Thermoplastic
YK5121833000G Overview
YK5121833000G Features
YK512 series
YK5121833000G Applications
There are a lot of Amphenol Anytek
YK5121833000G Terminal Blocks applications.
  • Industrial Automation
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • On-Shore Technology, Inc.
    CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.374"
  • Altech Corporation
    CONN TERM STRIP 2 POLES 8MM
  • On-Shore Technology, Inc.
    CONN BARRIER STRIP 5CIRC 0.325"
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.375"
    CONN TERM STRIP 8CIRC 0.315"