YK5100933000G
Mfr.Part #
YK5100933000G
Description
CONN BARRIER STRIP 9CIRC 0.374"
Bottom Termination :
Closed
Pitch :
0.374 9.50mm
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Mounting Type :
Chassis, Panel
Number of Circuits :
9
Voltage - Rated :
300V
Feature :
Flange
Wire Gauge :
10-22 AWG
Current Rating (Amps) :
30A
Series :
YK510
Datasheets
YK5100933000G
Bulk 1 Rows Chassis, Panel Barrier Block Closed YK510 0.374 9.50mm 2 Wall (Dual) 9 Circuits Thermoplastic
YK5100933000G Overview
YK5100933000G Features
YK510 series
YK5100933000G Applications
There are a lot of Amphenol Anytek
YK5100933000G Terminal Blocks applications.
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • On-Shore Technology, Inc.
    CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.374"
  • Altech Corporation
    CONN TERM STRIP 2 POLES 8MM
  • On-Shore Technology, Inc.
    CONN BARRIER STRIP 5CIRC 0.325"
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.375"
    CONN TERM STRIP 8CIRC 0.315"