YK5100433000G
Mfr.Part #
YK5100433000G
Description
CONN BARRIER STRIP 4CIRC 0.374"
Voltage - Rated :
300V
Bottom Termination :
Closed
Current Rating (Amps) :
30A
Thermoplastic
Feature :
Flange
Series :
YK510
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Wire Gauge :
10-22 AWG
Pitch :
0.374 9.50mm
Number of Circuits :
4
Mounting Type :
Chassis, Panel
Datasheets
YK5100433000G
Bulk 1 Rows Chassis, Panel Barrier Block Closed YK510 0.374 9.50mm 2 Wall (Dual) 4 Circuits Thermoplastic
YK5100433000G Overview
YK5100433000G Features
YK510 series
YK5100433000G Applications
There are a lot of Amphenol Anytek
YK5100433000G Terminal Blocks applications.
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • Refrigeration control
  • On-Shore Technology, Inc.
    CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.374"
  • Altech Corporation
    CONN TERM STRIP 2 POLES 8MM
  • On-Shore Technology, Inc.
    CONN BARRIER STRIP 5CIRC 0.325"
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.375"
    CONN TERM STRIP 8CIRC 0.315"