YK3213003000G
Mfr.Part #
YK3213003000G
Description
CONN BARRIER STRIP 30CIRC 0.3"
Wire Gauge :
14-22 AWG
Series :
YK321
Bottom Termination :
PC Pin
Pitch :
0.300 7.62mm
Barrier Type :
2 Wall (Dual)
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Number of Circuits :
30
Current Rating (Amps) :
15A
Mounting Type :
Through Hole
Voltage - Rated :
300V
Datasheets
YK3213003000G
Bulk 1 Rows Through Hole Barrier Block PC Pin YK321 0.300 7.62mm 2 Wall (Dual) 30 Circuits Thermoplastic
YK3213003000G Overview
YK3213003000G Features
YK321 series
YK3213003000G Applications
There are a lot of Amphenol Anytek
YK3213003000G Terminal Blocks applications.
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • Refrigeration control
  • On-Shore Technology, Inc.
    CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.374"
  • Altech Corporation
    CONN TERM STRIP 2 POLES 8MM
  • On-Shore Technology, Inc.
    CONN BARRIER STRIP 5CIRC 0.325"
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.375"
    CONN TERM STRIP 8CIRC 0.315"