YK3211403000G
Mfr.Part #
YK3211403000G
Description
CONN BARRIER STRIP 14CIRC 0.3"
Pitch :
0.300 7.62mm
Number of Circuits :
14
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Current Rating (Amps) :
15A
Voltage - Rated :
300V
Datasheets
YK3211403000G
Bulk 1 Rows Through Hole Barrier Block PC Pin YK321 0.300 7.62mm 2 Wall (Dual) 14 Circuits Thermoplastic
YK3211403000G Overview
YK3211403000G Features
YK321 series
YK3211403000G Applications
There are a lot of Amphenol Anytek
YK3211403000G Terminal Blocks applications.
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • On-Shore Technology, Inc.
    CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.374"
  • Altech Corporation
    CONN TERM STRIP 2 POLES 8MM
  • On-Shore Technology, Inc.
    CONN BARRIER STRIP 5CIRC 0.325"
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.375"
    CONN TERM STRIP 8CIRC 0.315"