YK1141333000G
Mfr.Part #
YK1141333000G
Description
CONN BARRIER STRP 13CIRC 0.433"
Pitch :
0.433 11.00mm
Mounting Type :
Chassis, Panel, Right Angle
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Current Rating (Amps) :
20A
Series :
YK114
Voltage - Rated :
300V
Number of Circuits :
13
Datasheets
YK1141333000G
Bulk 1 Rows Chassis, Panel, Right Angle Barrier Block Solder Tab YK114 0.433 11.00mm 3 Wall (Tri) 13 Circuits Thermoplastic
YK1141333000G Overview
YK1141333000G Features
YK114 series
YK1141333000G Applications
There are a lot of Amphenol Anytek
YK1141333000G Terminal Blocks applications.
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • On-Shore Technology, Inc.
    CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.374"
  • Altech Corporation
    CONN TERM STRIP 2 POLES 8MM
  • On-Shore Technology, Inc.
    CONN BARRIER STRIP 5CIRC 0.325"
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.375"
    CONN TERM STRIP 8CIRC 0.315"