YK1110933000G
Mfr.Part #
YK1110933000G
Description
CONN BARRIER STRIP 9CIRC 0.433"
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Series :
YK111
Number of Circuits :
9
Mounting Type :
Chassis, Panel
Pitch :
0.433 11.00mm
Voltage - Rated :
300V
Current Rating (Amps) :
20A
Bottom Termination :
Solder Eyelets
Datasheets
YK1110933000G
Bulk 1 Rows Chassis, Panel Barrier Block Solder Eyelets YK111 0.433 11.00mm 3 Wall (Tri) 9 Circuits Thermoplastic
YK1110933000G Overview
YK1110933000G Features
YK111 series
YK1110933000G Applications
There are a lot of Amphenol Anytek
YK1110933000G Terminal Blocks applications.
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • On-Shore Technology, Inc.
    CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.374"
  • Altech Corporation
    CONN TERM STRIP 2 POLES 8MM
  • On-Shore Technology, Inc.
    CONN BARRIER STRIP 5CIRC 0.325"
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.375"
    CONN TERM STRIP 8CIRC 0.315"