YK1132933000G
Mfr.Part #
YK1132933000G
Description
CONN BARRIER STRP 29CIRC 0.433"
Bottom Termination :
Solder Tab
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Current Rating (Amps) :
20A
Mounting Type :
Chassis, Panel, Right Angle
Number of Circuits :
29
Voltage - Rated :
300V
Pitch :
0.433 11.00mm
Series :
YK113
Datasheets
YK1132933000G
Bulk 1 Rows Chassis, Panel, Right Angle Barrier Block Solder Tab YK113 0.433 11.00mm 3 Wall (Tri) 29 Circuits Thermoplastic
YK1132933000G Overview
YK1132933000G Features
YK113 series
YK1132933000G Applications
There are a lot of Amphenol Anytek
YK1132933000G Terminal Blocks applications.
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • On-Shore Technology, Inc.
    CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.374"
  • Altech Corporation
    CONN TERM STRIP 2 POLES 8MM
  • On-Shore Technology, Inc.
    CONN BARRIER STRIP 5CIRC 0.325"
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.375"
    CONN TERM STRIP 8CIRC 0.315"