YK1132833000G
Mfr.Part #
YK1132833000G
Description
CONN BARRIER STRP 28CIRC 0.433"
Current Rating (Amps) :
20A
Number of Circuits :
28
Series :
YK113
Mounting Type :
Chassis, Panel, Right Angle
Pitch :
0.433 11.00mm
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Voltage - Rated :
300V
Datasheets
YK1132833000G
Bulk 1 Rows Chassis, Panel, Right Angle Barrier Block Solder Tab YK113 0.433 11.00mm 3 Wall (Tri) 28 Circuits Thermoplastic
YK1132833000G Overview
YK1132833000G Features
YK113 series
YK1132833000G Applications
There are a lot of Amphenol Anytek
YK1132833000G Terminal Blocks applications.
  • Industrial Automation
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • On-Shore Technology, Inc.
    CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.374"
  • Altech Corporation
    CONN TERM STRIP 2 POLES 8MM
  • On-Shore Technology, Inc.
    CONN BARRIER STRIP 5CIRC 0.325"
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.375"
    CONN TERM STRIP 8CIRC 0.315"