YFF18AC1C104MT0Y0N
Mfr.Part #
YFF18AC1C104MT0Y0N
Description
AUTOMOTIVE GRADE FEED THROUGH FI
Feed Through Capacitors
Filter Type :
FEED THROUGH CAPACITOR
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
HTS Code :
Mounting Type :
Surface Mount
Physical Dimension :
L1.6XB0.8XH0.6 (mm)/L0.063XB0.031XH0.024 (inch)
Packing Method :
TR, 7 INCH
Height (Max) :
0.028 0.70mm
Number of Functions :
1
Ratings :
AEC-Q200
Current :
1A
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Length :
1.6mm
ECCN Code :
EAR99
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Width :
0.8mm
Insertion Loss :
30dB @ 2MHz ~ 4GHz
Tolerance :
±20%
Capacitance :
0.1μF
Voltage - Rated :
16V
Factory Lead Time :
12 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm