Y4C3N470J500CT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Y4C3N470J500CT
Manufacturer
Walsin Technology
Description
CAP CER 47PF 50V NP0 0612
Manufacturer :
Walsin Technology
Product Category :
Ceramic Capacitors
Temperature Characteristics Code :
C0G
Positive Tolerance :
5%
Height Seated (Max) :
0.8mm
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
Number of Elements :
1
Operating Temperature (Max) :
125°C
Number of Terminations :
8
Length :
3.2mm
Capacitance :
0.000047μF
Operating Temperature (Min) :
-55°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Capacitor Type :
ARRAY/NETWORK CAPACITOR
Number of Functions :
4
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
HTS Code :
Network Type :
ISOLATED C NETWORK
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Width :
1.6mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Terminal Pitch :
0.8mm