Y4C3B102K500CT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Y4C3B102K500CT
Manufacturer
Walsin Technology
Description
CAP CER 1000PF X7R 0612
Manufacturer :
Walsin Technology
Product Category :
Ceramic Capacitors
Number of Elements :
1
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Operating Temperature (Min) :
-55°C
ECCN Code :
EAR99
Network Type :
ISOLATED C NETWORK
Negative Tolerance :
10%
Capacitance :
0.001μF
Operating Temperature (Max) :
125°C
Capacitor Type :
ARRAY/NETWORK CAPACITOR
Length :
3.2mm
Width :
1.6mm
JESD-609 Code :
e3
Terminal Pitch :
0.8mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Positive Tolerance :
10%
Number of Terminations :
8
Pbfree Code :
yes
Number of Functions :
4
Temperature Characteristics Code :
X7R
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.8mm
HTS Code :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Datasheets
Y4C3B102K500CT
ARRAY NETWORK CAPACITOR Ceramic Capacitor 15% ppm C 0.001muF