Y4C3B472K250CT
Mfr.Part #
Y4C3B472K250CT
Description
CAP CER 4700PF X7R 0612
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V
Width :
1.6mm
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Length :
3.2mm
Operating Temperature (Max) :
125°C
Height Seated (Max) :
0.8mm
Capacitance :
0.0047μF
Positive Tolerance :
10%
Terminal Pitch :
0.8mm
Negative Tolerance :
10%
Datasheets
Y4C3B472K250CT
ARRAY NETWORK CAPACITOR Ceramic Capacitor 15% ppm C 0.0047muF