Y4C3B471K250CT
Mfr.Part #
Y4C3B471K250CT
Description
CAP CER 470PF X7R 0612
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Positive Tolerance :
10%
Height Seated (Max) :
0.8mm
Length :
3.2mm
Capacitance :
0.00047μF
Operating Temperature (Max) :
125°C
Terminal Pitch :
0.8mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V
Negative Tolerance :
10%
HTS Code :
Width :
1.6mm
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Datasheets
Y4C3B471K250CT
ARRAY NETWORK CAPACITOR Ceramic Capacitor 15% ppm C 0.00047muF