Y4C3B332K250CT
Mfr.Part #
Y4C3B332K250CT
Description
CAP CER 3300PF X7R 0612
Length :
3.2mm
Negative Tolerance :
10%
Terminal Pitch :
0.8mm
HTS Code :
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V
Positive Tolerance :
10%
Width :
1.6mm
Capacitance :
0.0033μF
Height Seated (Max) :
0.8mm
Operating Temperature (Max) :
125°C
Datasheets
Y4C3B332K250CT
ARRAY NETWORK CAPACITOR Ceramic Capacitor 15% ppm C 0.0033muF