Y4732980K000T9L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Y4732980K000T9L
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
Axial - 4 Leads
Datasheet
Download
Description
RES 980K OHM 0.01% 2.5W AXIAL
Manufacturer :
VPG Foil
Product Category :
Through Hole Resistors
Packaging :
Bulk
Supplier Device Package :
Axial
Resistance :
980kOhms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.01%
Power (Watts) :
2.5W
Number of Terminations :
4
Size / Dimension :
0.500Diax1.500L 12.70mmx38.10mm
Series :
HZ
Package / Case :
Axial - 4 Leads
Composition :
Metal Foil
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Feature :
Non-Inductive
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Datasheets
Y4732980K000T9L
980kOhms, 2.5W, Metal Foil,