Y4732200K000V9L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Y4732200K000V9L
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
Axial - 4 Leads
Datasheet
Download
Description
RES 200K OHM 2.5W 0.005% AXIAL
Manufacturer :
VPG Foil
Product Category :
Through Hole Resistors
Tolerance :
±0.005%
Series :
HZ
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Power Dissipation :
2.5W
Feature :
Non-Inductive
Packaging :
Bulk
Resistance :
200kOhms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Composition :
Metal Foil
Max Operating Temperature :
125°C
Number of Terminations :
4
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
2.5W
Package / Case :
Axial - 4 Leads
Length :
38.1mm
Size / Dimension :
0.500Diax1.500L 12.70mmx38.10mm
Datasheets
Y4732200K000V9L
200kOhms, 2.5W, Metal Foil,