Y1690121R321T9L
Mfr.Part #
Y1690121R321T9L
Description
RES 121.321 OHM 8W 0.01% TO220-4
Through Hole Resistors
Supplier Device Package :
TO-220
Width :
3.81mm
Number of Terminations :
4
Composition :
Metal Foil
Max Power Dissipation :
8W
Resistance :
121.321Ohms
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
8W
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±0.01%
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Published :
Length :
10.16mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Max Operating Temperature :
150°C
Height :
21.463mm
Height Seated (Max) :
0.845 21.46mm