Y118959R7000VR13L
Mfr.Part #
Y118959R7000VR13L
Description
RES 59.7 OHM 0.005% 0.6W RADIAL
Power (Watts) :
0.6W
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Resistance :
59.7Ohms
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Tolerance :
±0.005%
Failure Rate :
R (0.01%)
Datasheets
Y118959R7000VR13L
59.7Ohms, 0.6W, Metal Foil,