Y1189100K000VR13L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Y1189100K000VR13L
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
RES 100K OHM 0.005% 0.6W RADIAL
Manufacturer :
VPG Foil
Product Category :
Through Hole Resistors
Feature :
Non-Inductive
Resistance :
100kOhms
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Packaging :
Bulk
Package / Case :
Radial
Tolerance :
±0.005%
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Composition :
Metal Foil
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Series :
RNC90Z
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Power (Watts) :
0.6W
Datasheets
Y1189100K000VR13L
100kOhms, 0.6W, Metal Foil,