Y118952K3000FR13L
Mfr.Part #
Y118952K3000FR13L
Description
RES 52.3K OHM 1% 0.6W RADIAL
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.6W
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Resistance :
52.3kOhms
Datasheets
Y118952K3000FR13L
52.3kOhms, 0.6W, Metal Foil,