Y118913K6690TR0L
Mfr.Part #
Y118913K6690TR0L
Description
RES 13.669K OHM 0.01% 0.6W RAD
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Power (Watts) :
0.6W
Tolerance :
±0.01%
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Resistance :
13.669kOhms
Datasheets
Y118913K6690TR0L
13.669kOhms, 0.6W, Metal Foil,