Y118912K4000FR0L
Mfr.Part #
Y118912K4000FR0L
Package / Case
Radial
Description
RES 12.4K OHM 1% 0.6W RADIAL
Product Category :
Through Hole Resistors
Package / Case :
Radial
Resistance :
12.4kOhms
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Series :
RNC90Z
Power (Watts) :
0.6W
Tolerance :
±1%
Bulk
Failure Rate :
R (0.01%)
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Feature :
Non-Inductive
Datasheets
Y118912K4000FR0L
12.4kOhms, 0.6W, Metal Foil,