Y092620R0000T129L
Mfr.Part #
Y092620R0000T129L
Package / Case
TO-220-4
Description
RES 20 OHM 0.01% 8W TO220-4
Package / Case :
TO-220-4
Power (Watts) :
8W
Series :
VPR221
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Size / Dimension :
0.400Lx0.150W 10.16mmx3.81mm
Packaging :
Bulk
Supplier Device Package :
TO-220
Resistance :
20Ohms
Height Seated (Max) :
0.815 20.70mm
Tolerance :
±0.01%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Number of Terminations :
4
Datasheets
Y092620R0000T129L
20Ohms, 8W, Metal Foil,