Y092618R0000T9L
Mfr.Part #
Y092618R0000T9L
Description
RES 18 OHM 8W 0.01% TO220-4
Not Applicable
Length :
10.16mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Supplier Device Package :
TO-220
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.400Lx0.150W 10.16mmx3.81mm
Max Operating Temperature :
150°C
Resistance :
18Ohms
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Width :
3.81mm
Height :
21.463mm
Max Power Dissipation :
8W
Power (Watts) :
8W
Tolerance :
±0.01%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Height Seated (Max) :
0.845 21.46mm
Datasheets
Y092618R0000T9L
VPG Foil Y092618R0000T9L
18Ohms, 8W, Metal Foil,