Y092615R0000B0L
Mfr.Part #
Y092615R0000B0L
Description
RES 15 OHM 8W 0.1% TO220-4
Through Hole Resistors
Construction :
RECTANGULAR
Operating Temperature :
-55°C~150°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Reference Standard :
MIL-PRF-39009
TO-220-4
Lead Length :
13.72mm
Height Seated (Max) :
0.845 21.46mm
Tolerance :
±0.1%
Pbfree Code :
No
Height :
21.463mm
Size / Dimension :
0.400Lx0.150W 10.16mmx3.81mm
Resistance :
15Ohm
Number of Terminations :
4
ECCN Code :
EAR99
Working Voltage :
300V
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
8W
Max Power Dissipation :
8W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Datasheets
Y092615R0000B0L
VPG Foil Y092615R0000B0L
FIXED RESISTOR, 15Ohm, Metal Foil,