Y092610R0000F9L
Mfr.Part #
Y092610R0000F9L
Description
RES 10 OHM 8W 1% TO220-4
Height :
21.463mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Lead Length :
13.72mm
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Size / Dimension :
0.400Lx0.150W 10.16mmx3.81mm
Resistance :
10Ohm
Number of Terminations :
4
Construction :
RECTANGULAR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Rated Power Dissipation (P) :
8W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Max Power Dissipation :
8W
Reference Standard :
MIL-PRF-39009
Working Voltage :
300V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±1%
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.845 21.46mm
Datasheets
Y092610R0000F9L
VPG Foil Y092610R0000F9L
FIXED RESISTOR, 10Ohm, Metal Foil,